V sklopu projekta Erasmus+ smo se učitelji iz prve, druge in tretje triade izobraževali od 16. 10. 2023 – 20. 10. 2023 na Irskem (Galway). Fokus izobraževanja je bil CLIL IN PRACTICE, Content and Language Integrated Learning.

Udeleženci izobraževanja:

• Lidija Štepec, učiteljica razrednega pouka in angleščine na razredni stopnji
  • Filipe de Almeida, učitelj angleščine na predmetni stopnji
  • Tadeja Dović, učiteljica angleščine na razredni stopnji

Splošen opis izobraževanja:

Izobraževanje je potekalo v jezikovnem centru Bridge Mills Galway Language Centre, kjer izvajajo različne tečaje in seminarje, od jezikovnih tečajev za tujce in priseljence, do izobraževanj za učitelje angleščine kot tujega jezika (TEFL in TEFOL) in izobraževanj za tuje učitelje preko Erasmus+.

Naše izobraževanje je bilo namenjeno razumevanju metodologije CLIL, načrtovanju dejavnosti in gradiv za učence tujega jezika. Poleg tega smo razvijali svoje akademsko in jezikovno znanje, ter spoznavali nove načine načrtovanja, priprave in izvedbe raznovrstnih dejavnosti branja, pisanja, poslušanja in govorjenja pri pouku tujega jezika. Pomembno vlogo v našem izobraževalnem tednu je igralo mesto Galway s svojo zgodovino in prebivalci, saj smo izvedeli veliko novega o irski kulturi in jeziku.

Cilji izobraževanja

1. razvijanje in vključevanje zanimivih vsebin v učinkovito poučevanje
  2. iskanje relevantnih virov in gradiv za vpeljevanje novih vsebin in jezika v pouk
  3. razumevanje načel in principov CLIL-a in uporaba CLIL-a pri pouku